EKSPERYMENTY BEZ ZWIERZĄT

Kontakty dla mediów

FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT - VIVA!
ul.: Kawęczyńska 16 lok 39, 03-772 Warszawa, Polska
tel.: 228 284 329
e-mail: biuro@viva.org.pl

Komunikaty prasowe

Aktorka Maja Hirsch walczy przeciwko testom na zwierzętach

Maja Hirsch wsparła fundację Viva!, która zbiera podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Za kosmetykami bez okrucieństwa wobec zwierząt i Europą bez testów na zwierzętach”. Aktorka zgodziła się obejrzeć bardzo drastyczne wideo z testów i nagrać swoją reakcję.

Czytaj dalej

Sir Paul McCartney wzywa: „Chodźmy razem”, aby bronić zakazu testowania na zwierzętach.

Długoletni sojusznik zwierząt Paul McCartney wspiera Europejską Inicjatywę Obywatelskąna rzecz zachowania kosmetyków wolnych od okrucieństwa. Największe prozwierzęce organizacje europejskie – Viva, PETA, Cruelty Free Europe, Humane Society International (HSI), European Coalition to End Animal Experiments (ECEAE) reprezentujące łącznie 100 organizacji z 26 krajów członkowskich UE – podjęły działania, by zmobilizować milion Europejczyków i uratować kosmetyki wolne od okrucieństwa w związku z zagrożeniem obowiązującego w Europie od dawna zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach.

Czytaj dalej

Zgromadzono już ponad 100 tys. podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Za kosmetykami bez okrucieństwa wobec zwierząt"

Największe prozwierzece organizacje europejskie - PETA, CFE, HSI, EFA i ECEAE (reprezentujące łącznie 100 organizacji z 26 krajów członkowskich UE*) - podjęły działania, by zmobilizować milion Europejczyków i uratować kosmetyki wolne od okrucieństwa w związku z zagrożeniem obowiązującego w Europie od dawna zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach.

Czytaj dalej